banner39

Karadavi'den İhvan'a: Seçimleri boykot et

İslam dünyasının tanınmış alimlerinden Yusuf el-Karadavi, Müslüman Kardeşler'in Mısır seçimlerini boykot etmesini istedi

Ortadoğu 24.11.2010, 14:55 24.11.2010, 16:40
Karadavi'den İhvan'a: Seçimleri boykot et

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uluslar arası Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Mısır'da seçimlere katılma kararı alan Müslüman Kardeşler'in seçimleri boykot etmesi yönünde çağrıda bulundu.

Son günlerde Mısır polisi tarafından üyeleri tutuklanan ve protesto etme izni verilmeyen Müslüman Kardeşler örgütüne Yusuf el-Karadavi boykot çağrısında bulunarak Mısır yönetimini protesto etmelerini söyledi.

El Masri el-yevm gazetesinin haberine göre Mısır'da birçok partinin seçimlerden çekilmesiyle beraber seçime girecek tek parti Müslüman Kardeşler kalmıştı. Uluslar arası Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin boykot çağrısına yönelik Müslüman Kardeşler'in cevabı merak ediliyor.

Yorumlar (5)
yunus 12 yıl önce
bu adam alim degil zalimin tekidir nabza gore şerbet veren kuklanın biridir
cumhur 12 yıl önce
Nasıl vardın bu yargıya arkadaşım.. Her ağza gelen söylenir mi?
alper 12 yıl önce
Türkiyede hiçbirzaman müslümanlar seçimleri boykot etmediaksine daha çok çalışarak bugünlere gelindiTürkiye ırakta seçimleri sürekli boykot ederek yerinde debelenen sünni arapları seçimlere katılmaya ikna ederek söz sahibi olmalarını sağladıMısırda da seçimleri boykot edecek olanlar daha sonra ortaya çıkacak sonuçlardan şikayet etmeye hak sahibi olmayacaklarBu adam mübarek için çalışıyor
müslim. 12 yıl önce
Alper; Türkiyede müslümanlar değil milliyetciler seçimleri boykot etmedi.ayrıca ırak seçimlerine Türkiyenin katkısı bir ABD projesidir.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?