Katar, Husiler için arabuluculuk yaptığı iddiasını yalanladı

Katar Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Karkaş'ın, "Katar'ın Husileri kurtarmak için arabuluculuk yaptığı" yönündeki açıklamalarını yalanladı.

Katar, Husiler için arabuluculuk yaptığı iddiasını yalanladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar'ın, Yemen'de çatışan Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih arasında Husiler lehine arabuluculuk yaptığı iddiaları yalanlandı.

Katar Dışişleri Bakanlığına bağlı Basın Ofisi Sorumlusu Ahmed bin Said er-Ramihi sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Karkaş'ın, "Katar'ın Husileri kurtarmak için arabuluculuk yaptığı" yönündeki açıklamalarını yalanladı.

"Hiçbir doğruluk payı olmayan bir bilginin resmi bir kaynak tarafından ortaya atıldığı ve bunun ayıp olduğu" ifade edilen açıklamada, söz konusu iddiaların, Kuveyt'te 5-6 Aralık'ta yapılacak Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) zirvesi öncesi Kuveyt Emiri'nin çabalarını baltalamayı hedeflediği kaydedildi.

BAE Dışişleri Bakanı Karkaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Katar'ın Husi milisleri kurtarmak için yaptığı arabuluculuk belgeli." iddiasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 11:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35