banner39

Katar, İhvan liderlerini sınırdışı etmekten vazgeçti

Katar, İhvan liderlerini sınırdışı etme kararından vazgeçti

Ortadoğu 25.10.2014, 12:21 25.10.2014, 12:38
Katar, İhvan liderlerini sınırdışı etmekten vazgeçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar'ın, İhvan üyelerini sınırdışı etme kararından vazgeçtiği belirtiliyor.

Mısır'ın bazı medya organlarının yayınladığı haberlerde, Katar'ın İhvan Teşkilatının 7 liderini sınırdışı etme kararından vazgeçtiği, o liderlerin çoğunun da Katar'a tekrar geri döndüğü belirtildi.

Mısır’da yayımlanan el-Mısri el-Yovm gazetesinin haberine göre, Katar’ın Müslüman Kardeşler liderlerini sınır dışı etmekten vazgeçmesi üzerine daha önce bu ülkeden ayrılan kimi Müslüman Kardeşler liderleri Katar'a geri döndü.

Gazeteye konuşan Müslüman Kardeşler kaynakları, Katar’a geri dönen İhvan liderleri arasında Cemal Abdussettar ile Assam Telmiye’nin de bulunduğunu belirtti.

Katar hükümetinin Yusuf el-Karadavi’nin Mahmud Hüseyin’in Doha’dan çıkarılmaması yönündeki isteğini kabul ettiğinin belirtildiği haberde Katar’ı terk edeceği söylenen yedi Müslüman Kardeşler liderinden şu an sadece işleri dolayısıyla Türkiye’de bulunan Amr Derrac’ın Katar dışında olduğu bildirildi.

Habere göre Katar, söz konusu İhvan liderlerinden medyaya siyasi görüş bildirmemelerini ve Körfez ülkeleri aleyhine konuşmamalarını istedi.

Müslüman Kardeşler liderlerinden Hüseyin Abdurrahman’ın konuyla ilgili açıklamasında Katar’ın Körfez ülkelerini razı edebilmek için bu liderleri sınır dışı edeceğini söylediğini; ancak bunu yerine getirmediğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?