Keseb muhaliflerde: Rejimin Türkiye ile sınırı kalmadı

Suriyeli muhalifler, Keseb Sınır Kapısı'ndan sonra kasabayı da ele geçirdi, böylece Esad yönetiminin Türkiye ile sınırı kalmadı

Keseb muhaliflerde: Rejimin Türkiye ile sınırı kalmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muhalifler ile Esad güçleri arasında 4 gündür süren çatışmalar sonucunda Lazkiye'nin Keseb kasabasının kontrolünü tamamen muhalifler ele  geçirdi. Türkiye sınırlarında kontrol altında tuttukları tek bölgeyi de kaybeden rejim güçleri kasabayı yeniden ele geçirmek için saldırılarını sürdürüyor.

Suriye Türkmen Kitlesi İç İlişkiler Sorumlusu Ayhan Urlu, AA'ya yaptığı açıklamada, muhalif grupların 4 gün önce, Esad'ın kontrolündeki Keseb kasabası ve sınır kapısına yönelik saldırıları sonucunda dün Keseb Sınır Kapısı'nı ele geçirdiklerini hatırlatarak, 4 gündür süren çatışmalar sonucunda Yayladağı ilçesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Keseb'in tamamen muhaliflerin kontrolüne geçtiğini kaydetti. 

Çatışmanın şu an Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan Avanlı ve Kırkbeş tepesi çevresinde yoğunlaştığını belirten Urlu, "Keseb kasabasının tüm karakol ve kontrol noktaları dün gece itibariyle sahil şeridi dahil muhaliflerin kontrolüne geçti. Böylelikle Esad rejiminin Türkiye'ye sınırı kalmadı" dedi. 

Türkiye sınırlarında kontrol altında tuttukları tek bölgeyi de kaybeden rejim güçleri kasabayı yeniden ele geçirmek için saldırılarını sürdürüyor.

Öte yandan çatışmalarda yaralanan 17 kişinin Yayladağı sınırından Türkiye'ye getirildiği, Hatay'daki çeşitli hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 09:58
banner53
YORUM EKLE

banner39