banner39

Keskin nişancılar sigara için hamile kadınları öldürüyor

Suriye'de çalışan İngiliz doktoru David Nott, Baas rejimine bağlı keskin nişancılar, sigara paketi kazanmak için hamile kadınları hedef alıyorlar

Ortadoğu 19.10.2013, 10:42 19.10.2013, 11:07
Keskin nişancılar sigara için hamile kadınları öldürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de çalışan İngiliz doktoru David Nott, Beşar Esad'ın keskin nişancılarının, sigara paketleri kazanmak için hamile kadınlara nişan alarak onları öldürdüğünü söyledi.

Suriye hastanelerinde 5 hafta çalışan gönüllü doktor David Nott, The Times gazetesine yaptığı açıklamada, Beşar Esad'a bağlı keskin nişancıların muhalifleri hedef alırken günden güne vücudun farklı uzuvlarına isabet ettirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Nott, bunu zamanlarda hastaneye getirilen hamile kadınların karınlarından vurulduğunu ve bunun özellikle yapıldığını söyledi.

Nott açıklamasında şunları söyledi:

Bazı günler kasıkları hedef alıyorlar, bazı günleri göğsün sol tarafını... Sabahları gelen ilk hastaları gördükten sonra, gün boyunca ne biçim yaraları göreceğimizi az çok tahmin edebilirdik. Onlar için bir oyundu. Duyduklarımıza göre keskin nişancılar hedeflerini vurmak karşılığında sigara paketleri kazanırlardı.

SON BİR GÜNDE 50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Diğer taraftan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerine bağlı ordu birliklerinin muhaliflere yönelik kara ve havadan gerçekleştirdiği operasyonlarda başkent Şam'ın banliyölerinde 18, Deyru'z Zor ve Humus'ta 9'ar, Hama'da 6, Rakka'da 5, İdlib'de 2 ve Dera kentinde 1 olmak üzere 50 kişinin öldüğü belirtildi.

Açıklamada, ölenler arasında 19 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubunun bulunduğu kaydedildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de yaptığı açıklamada, Rakka Askeri Güvenlik Şube Başkanı Albay Semir Ali Muhammed ile kentteki 17. Tümen Komutanı General Ala Receb'in silahlı gruplarca öldürüldüğünü ifade etti.

Rakka'nın Tel Abyad ilçesinde ÖSO birlikleri ile Suriye ordusu arasında çatışmaların yaşandığı, ÖSO birliklerinin Deyru'z Zor kentindeki askeri havaalanına saldırarak rejim güçlerine büyük zaiyat verdiği bildirildi.

ÖSO ile Esad güçlerinin Halep'teki çatışmalarında ise Halep Merkezi Hapishanesi'nin muhalif birliklerin eline geçmesinin an meselesi olduğu öne sürüldü.

ÖSO birliklerinin Halep'in güneyindeki Sıfeyra beldesindeki Esad birliklerine ait bir konvoya düzenlediği saldırıda 3 tankla çok sayıda askeri aracın imha edildiği belirtildi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin çeşitli kentlerde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?