banner39

Kobani'deki IŞİD'liler ABD bombalarıyla ölmüş

ÖSO Komutanı Abdulcebbar, Kobani'deki IŞİD üyelerinin tamamının son 10 gün içinde yoğun bir şekilde ABD tarafından düzenlenen bombardımanlarda öldüğünü açıkladı

Ortadoğu 29.01.2015, 13:07 29.01.2015, 13:16
Kobani'deki IŞİD'liler ABD bombalarıyla ölmüş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kobani’de PYD ve peşmerge saflarında IŞİD’e karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanı Albay Abdulcebbar Ageydi, Kobani'deki IŞİD üyelerinin tamamının hava bombardımanlarında öldüğünü söyledi.

Al Jazeraa Türk’e konuşan Albay Ageydi, son 10 günde IŞİD mevzilerinin havadan çok şiddetli biçimde bombalandığını, örgüt mensuplarının hepsinin bu bombalamalar sırasında öldüğünü söyledi.

“IŞİD’lilerin Kobani içerisinde hareket etmelerinin imkansız hale getirildiğini ve yardım yolların tamamen kesildiğini” söyleyen Albay Ageydi, “Kobani IŞİD’den tamamen temizlendi” dedi.

IŞİD’e en büyük darbenin havadan koalisyon tarafından başarılı bir şekilde vurulması olduğunu ifade eden Ageydi, “Şayet bu olmasaydı, IŞİD’in Kobani’den çıkarılması oldukça zor olurdu” ifadelerini kullandı.

ÖSO olarak koalisyon güçlerinden herhangi bir destek almadıkların belirten Albay Ageydi, “Üç aylık süreçte oldukça zor günler yaşadık. Tamamen kendi imkanlarımızla bu savaşı sürdürdük. IŞİD’i şehir merkezinden sökmek çok zor oldu. Dış bağlantıları kesilince havadan yapılan bombardımanlarla hepsi öldürüldü” şeklinde konuştu.

Albay Ageydi, Kobani savaşından ÖSO’dan 25, Demokratik Birlik Parti’den (PYD) 400’den fazla, Peşmerge Güçleri’nden ise bir kişinin öldüğünü söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?