Körfez'li Kadın işadamlarından Filistin'e ziyaret

Filistin Kadın İşleri Bakanı Zeyyab, körfez ülkeleri kadın işadamlarından bir heyetin Filistin’e dört günlük bir ziyarette bulunduğunu duyurdu.

Körfez'li Kadın işadamlarından Filistin'e ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Körfez ülkeleri kadın işadamları Filistin’i ziyaret etti. Filistin Kadın İşleri Bakanı Rabiha Zeyyab, körfez ülkeleri kadın işadamlarından bir heyetin Filistin’e dört günlük bir ziyarette bulunduğunu  duyurdu.

Zeyyab dün yaptığı açıklamada, heyetin Filistin’deki kadın organizasyonlarını ziyaret ederek, karşılıklı yardımlaşma imkanlarını değerlendirdiğini söyledi.

Ziyaret esnasında, işsizliğin azaltılması için kadınların ekonomik hayata katılımı ve yeni pazarlar açılması gibi konuların görüşüldüğü belirtildi.

Heyetin faaliyetleri çerçevesinde Ramallah’ta bir toplantı düzenlendi. Toplantıda,Körfez ülkeleri kadınlarının, İsrail yayılmacılığına karşı direnişinde Filistinli kadınların rolü hatırlatıldı ve körfez kadınlarının Filistin’e desteğine vurgu yapıldı.

Batı Şeria’daki Filistin şehirlerini dört gün boyunca gezen ve temaslarda bulunan Körfez Ülkeleri kadınlarının, Filistin kadınlarının problemlerini daha yakından tanıma imkanı bulduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 15:26
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
imren
imren - 7 yıl Önce

işadamı mı? Belki gözünüzden kaçmıştır diye belirtmek isterim kadın işadamı olmaz işkadını olur. Bu konuda yapılan hatayı düzeltmeniz kaliteniz açısından daha iyi olacaktır.

banner39