Kral Abdullah Kerry ile Filistin'i konuştu

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry ile Filistin ve İsrail arasındaki barış görüşmeleri hakkında konuşmak için bir araya geldi

Kral Abdullah Kerry ile Filistin'i konuştu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Suudi Arabisrtan Kralı Abdullah ve Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry, İsrail-Filistin arasındaki sorunları konuşmak üzere bir araya geldi. 

Amerikan Dışişleri kaynaklarından yapılan açıklamada, görüşmenin dün gerçekleştiği ve yaklaşık 2 saat 40 dakika sürdüğü belirtildi. Yapılan açıklamada, Kral Abdullah'ın Kerry'ye İsrail ve Filistin arasında barış sağlanması için elinden gelen herşeyi yapmaya gönüllü olduğunu söylediği ifade edildi. 

Kerry'nin görüşmeden son derece memnun ayrıldığının söylendiği açıklamada, Kerry'nin görüşmeyi oldukça verimli olarak değerlendirdiği kaydedildi. 

Görüşmede Kerry'nin İsrail'e Kral Abdullah tarafından 2002 yılında önerilen çözüm haritasını tekrardan gözden geçirmesi gerektiğini söylediği ifade edildi. 

Kral Abdullah'ın çözüm önerisinde, İsrail'in 1967 yılında işgal ettiği toprakları geri vermesi ve Filistin'e yönelik saldırılarını durdurması durumunda İsrail'in tam olarak tanınacağı ifadesinin yer aldığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 14:02
banner53
YORUM EKLE

banner39