Kral Selman: Bölgemizde güvenlik ve barış istiyoruz

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, "Güvenlik ve barışın bölgemizde hakim olmasını istiyoruz" dedi.

Kral Selman: Bölgemizde güvenlik ve barış istiyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkesinin içişlerine karışılmaması çağrısında bulunarak, bölgede güvenlik ve barış istediklerini söyledi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, her sene geleneksel olarak düzenlenen kültür ve tarihi miras festivali "Cenadriye" dolayısıyla çok sayıda düşünür ve edebiyatçıyı Yemame Sarayı'nda kabul eden Kral Selman, ülkesinin diğer ülkelerin içişlerine müdahale etmeden, kendini savunma hakkının olduğunu belirtti.

Herhangi bir ülkenin ismini vermeden "Başkalarını da Suudi Arabistan'ın içişlerine karışmamaya çağırıyoruz" diyen Selman, "Güvenlik ve barışın bölgemizde hakim olmasını istiyoruz. Daha öncede söyledim, tekrarlıyorum. Müslüman ülkeleri savunuyoruz. Arap ve Müslüman kardeşlerimizi savunmak ve bağımsızlıklarını teminat altına almak için işbirliği yapıyoruz" dedi.

İslam'ın terörle yan yana getirilmesine karşı çıkan Kral, "İslam dini adalet, rahmet ve mutedil bir dindir. İddia edildiği gibi terör eylemleriyle İslam'ın bir bağlantısı kesinlikle yoktur. İslam sevgi ve muhabbet dinidir" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 23:55
banner53
YORUM EKLE

banner39