banner39

Libya için Londra'da buluştular

ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Fayiz es-Serrac da katıldığı 'Libya toplantısı' Londra'da yapılıyor

Ortadoğu 31.10.2016, 15:50 31.10.2016, 19:42
Libya için Londra'da buluştular

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin ev sahipliğinde başkent Londra'da Libya toplantısı yapılıyor.

Boris Johnson'ın ev sahipliğindeki toplantıya, ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Fayiz es-Serrac da katılıyor. Toplantıda Dünya Bankası'nın ekonomisinin çökmekte olduğu konusunda uyarıda bulunduğu Libya'da, bu ülkeye maddi yardımların artırılması konusu ele alınacak.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın ev sahipliğinde Dışişleri Bakanlığında yapılan toplantıya, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanı Fayiz es-Serrac katılıyor. Libya'daki ekonomik ve siyasi durumun ele alındığı toplantıda ayrıca Fransa, İtalya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden yetkililer hazır bulunuyor.

Dünya Bankası'nın ekonomisinin çökmekte olduğu konusunda uyarıda bulunduğu Libya'da, bu ülkeye maddi yardımların artırılması toplantıda ele alınıyor.

Toplantı çerçevesinde Suriye'deki krizin de ele alınması öngörülüyor. ABD Dışişleri Bakanı Kerry dün İrlanda'nın başkenti Dublin'deki temaslarında yaptığı açıklamada, Washington ile Moskova arasındaki sıkıntılara karşın barış görüşmelerine gelecek aylarda yeniden başlamanın mümkün olabileceğini söylemişti.

Kerry'nin bugün İngiltere'deki temasları çerçevesinde ayrıca Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han ile bir araya gelmesi bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?