banner39

Libya Müftüsü'nden Ensar'uş Şeria'ya seçim çağrısı

Lübya müftüsü, yönetimi tanımadığını ilan eden Ensar'uş Şeria'ya devlet kurumları ve birimleriyle yakın ilişki kurmaya ve milletvekilliği seçimlerine katılmaya çağırdı

Ortadoğu 08.06.2014, 15:28 08.06.2014, 15:28
Libya Müftüsü'nden Ensar'uş Şeria'ya seçim çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya Müftüsü Şeyh Es-Sadık el-Guryani, yönetim karşıtı olarak bilinen Ensaru'ş-Şeria örgütünden, yapılacak seçimlere katılmasını istedi.

Libya'daki en yüksek dini otorite olarak kabul edilen Daru'l İfta'nın (Fetva Kurumu) sitesinde yayımlanan açıklamada, Şeyh Guryani'nin, örgütü, "Devletin kurumları ve birimleriyle yakın ilişki kurmaya ve milletvekilliği seçimlerine katılmaya çağırdığı" belirtildi.

Guryani, örgütten ayrıca devlet kurumlarına yönelik kendisine nisbet edilen açıklamalar konusunda, "kendini aklamasını ve yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu ilan etmesini" istedi.

Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesiyle sonuçlanan 17 Şubat 2011 devriminden sonra ortaya çıkan Ensaru'ş-Şeria, halk arasında "radikal bir örgüt" olarak biliniyor. Örgüt, genellikle devlet kurumunu tanımadığı, ordu ve polis teşkilatının da "İslami ölçülere uygun davranmadığı" yönünde açıklamalar yapıyor.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?