banner39

Libya'da 4 Hintli akademisyen kaçırıldı

Libya'dan Trablus ve Tunus üzerinden Hindistan'a dönmekte olan 4 Hintli Sirte'den yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki bir kontrol noktasında kaçırıldı

Ortadoğu 31.07.2015, 15:38 31.07.2015, 15:38
Libya'da 4 Hintli akademisyen kaçırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın kuzeyindeki Sirte kentinde öğretim görevlisi olarak çalışan 4 Hindistan vatandaşının kaçırıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Trablus ve Tunus üzerinden Hindistan'a dönmekte olan 4 Hintlinin Sirte'den yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki bir kontrol noktasında çarşamba günü kaçırıldıkları belirtildi. 

Açıklamada, yetkililerin kaçırılan kişilerin aileleriyle iletişim içinde olduğu ve sağlıklı şekilde dönmeleri için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi. 

Söz konusu kişiler için henüz fidye talebi alınmadığı, kimliklerinin ise henüz bilinmediği bildirildi.

Hint basını, olayın IŞİD’in hakim olduğu bir bölgede meydana geldiğini yazdı.

Hindistan yönetimi 2014 temmuzunda Libya'daki çatışmalar sırasında vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulunmuştu. Ülkede mahsur kalan 65 Hintli hemşire ancak ağustos ayında ülkelerine geri dönebilmişti. 

Irak'ın Musul şehrinde Hintli 39 inşaat işçisi Haziran 2014'te IŞİD tarafından kaçırılmış, işçilerden uzun süre haber alınamamıştı. Dışişleri Bakanı Suşma Swaraj, şubat ayında kaçırılan 39 kişinin hayatta olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?