banner15

Libya'da 9 kaçak Mısırlı kurtarldı

Libya'ya kaçak olarak girdikten sonra izleri bulunamayan dokuz Mısırlı bir grup genç tarafından kurtarılarak Kaçak Göçmenler Merkezi'ne teslim edildi

Libya'da 9 kaçak Mısırlı kurtarldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kaçak yollardan Libya'ya giriş yaptıktan sonra kaybolan Mısırlılardan 9'unun sağ olarak kurtarıldığı bildirildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bedr Abdulati, yaptığı açıklamada, kaçak yollarla Libya'ya girdikten sonra ülkenin doğusundaki Tubruk-Ecdabya yolunda kaybolan Mısırlılardan 9'unun, Libyalı bir grup avcı tarafından bulunarak, ülkenin doğusundaki el-Beyda kentinin Kaçak Göçmenler Merkezi'ne teslim ettiklerini belirtti.

Kayıp Mısırlıların bulunması için Dışişleri Bakanlığı ile Mısır'ın Trablus Büyükelçiliği arasında koordinasyonun devam ettiğini ifade eden Abdulati, Libyalı yetkililerin, kurtarılan 9 kişiyi Mısır'a teslim edip etmeyeceği konusunda bilgi vermedi.

Abdulati, 29 Ekim Salı günü, Libya'da kaybolan Mısırlılardan Beşşar Abdussemii Atiyye Hassan'ın sağ, Bedr Fezzaa Atiyye Hassan ile Muhammed Mustafa Said Muhammed'in ise ölü bulunduğunu duyurmuştu.

Abdulati, Dışişleri Bakanlığı'nın konuyu takip etmek için kriz masası oluşturduğunu, Mısır'ın Trablus Büyükelçiliği ve Bingazi'deki Konsolosluk yetkililerinin Libya İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları görevlileriyle irtibata geçtiğini kaydetmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 08:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48