banner39

Libya'da güvenlik masaya yatırıldı

Libya'nın sınır güvenliği, komşu ülkelerin katılımıyla Trablus'ta düzenlenen konferansta ele alındı.

Ortadoğu 11.03.2012, 21:48 11.03.2012, 21:51
Libya'da güvenlik masaya yatırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya'nın sınır güvenliği, komşu ülkelerin dışişleri bakanlarının katılımıyla Trablus'ta düzenlenen konferansta ele alındı. Libya Başbakanı Abdurrahim El Kib, Rixos Otel'de düzenlenen bakanlar düzeyindeki bölgesel sınır güvenliği toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Libya hükümetinin ülkede düzenin yeniden tesis edilmesi, toplumsal hayatın her alanında normalleşmenin sağlanması için çaba harcadığını belirtti.

Bu doğrultuda, iç güvenliğin yanı sıra sınır güvenliği konularında faaliyetler yürüttüklerini anlatan El Kib, hükümet olarak her türlü ulusal ve uluslararası illegal işlerin karşısında olduklarını söyledi.

El Kib, Libya'nın komşuları ile iyi ilişkilere ve işbirliğine büyük önem verdiğini vurguladı.

Libya'nın ve komşularının sınır güvenliklerinin sağlanması, terörizm ve kaçakçılık ile diğer illegal işlerin önlenmesi konularında sıkı tedbirler alması gerektiğini ifade eden El Kib, bu konularda toplantıya katılan Çad, Cezayir, Tunus, Sudan, Nijer, Fas, Mısır, Moritanya ve Mali ile ortak hareket etmeye hazır olduklarını söyledi.

Konuşmasının ardından El Kib, konferansın açılışına katılan Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdulcelil ile salonda bulunan konuk bakanlar ve büyükelçilerle tokalaştı.

Konferansı, Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Ali Kemal Aydın da izledi.

 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?