banner15

Libya'da Hafter güçlerine bombalı saldırı

Libya'nın doğu kesimindeki Ecdebiye ve Evicle kentlerinde General Halife Hafter'e bağlı güçlere düzenlenen bombalı ve silahlı saldırılarda, 2 askerin hayatını kaybettiği, 1 askerin kaçırıldığı bildirildi.

Libya'da Hafter güçlerine bombalı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'nın Ecdebiye ve Evicle kentlerinde düzenlenen bombalı ve silahlı saldırılarda 2 asker hayatını kaybetti, 1 asker kaçırıldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Libya'nın doğu kesimindeki Ecdebiye'de kentin güney kısmında bulunan 60. Kapı bölgesinde bir intihar eylemcisi kullandığı bomba yüklü aracı infilak ettirdi.

Saldırıda bölgede konuşlanan Hafter güçlerinden 2 askerin hayatını kaybettiği ve yaralıların olduğu aktarıldı.

Söz konusu 60. Kapı, daha önce de birkaç kez saldırıya sahne olmuş, son olarak geçen Mart ayında düzenlenen ve Hafter güçlerinden 3 askerin ölümüne neden olan saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

EVİCLE'DE SALDIRI

Öte yandan, yerel kaynaklara göre, Ecdebiye'nin güney kesimindeki Evicle kentinin giriş kapısında silahlı bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırı sırasında kapıda yangın çıktığı ve bir askerin kaçırıldığı ifade edilirken, olayın sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 17:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48