banner39

Libya'da hava saldırısı: 4 ölü

Libya'da emekli General Hafter'e bağlı birliklerce Zuvara kentine düzenlenen hava saldırısında 4 kişi öldü, en az 9 kişi yaralandı

Ortadoğu 02.12.2014, 20:26 02.12.2014, 20:26
Libya'da hava saldırısı: 4 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'da, emekli General Halife Hafter'e bağlı birliklere ait savaş uçaklarının, Zuvara kentine düzenlediği saldırıda 4 kişi öldü, en az 9 kişi yaralandı.

Zuvara Belediye Başkanı Hafız bin Sasi, yaptığı açıklamada, savaş uçaklarının kentin Ebu Kemmaş bölgesi ve limanına düzenlediği saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 9'dan fazla kişinin yaralandığını belirtti.

Uçakların Hafter’e bağlı güçlere ait olduğunu bildiren Sasi, kentte kışla, askeri üs veya herhangi bir gruba bağlı silahlı kişilerin bulunmadığını söyledi. Hafter’e bağlı "El-Ka’ka Tugayı" komutanlarından Albay Muhammed es-Saim de hava saldırısında kentteki bazı cephaneliklerin hedef alındığını ve Libya Şafağı (Fecr-i Libya) Koalisyonu'na ait bazı tankların kullanılamaz hale getirildiğini bildirdi.

Sasi, daha önce yaptığı açıklamada, kent merkezinde bulunan bir gıda deposuna düzenlenen saldırıda 1 kişinin öldüğünü, 11 kişinin yaralandığını belirtmişti.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?