banner39

Livni: Netanyahu ABD ile ilişkileri baltalıyor

İsrail eski Adalet Bakanı Tzipi Livni, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu ABD'nin içişlerine müdahale ederek, iki ülke arasındaki güvenlik ve stratejik ilişkileri baltalamakla suçladı.

Ortadoğu 20.02.2015, 00:25 20.02.2015, 00:25
Livni: Netanyahu ABD ile ilişkileri baltalıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski Adalet Bakanı ve Hatnua Partisi lideri Tzipi Livni'nin, İsrail-Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ilişkilerinde "kriz" yaşandığını söyledi.

İsrail radyosuna göre Livni, "İsrail-ABD ilişkileri kriz dönemi yaşıyor. Başbakan Binyamin Netanyahu ABD'nin içişlerine müdahale ederek, ABD-İsrail arasındaki güvenlik ve stratejik ilişkileri baltalıyor" dedi.

Netanyahu'nun "Tzipi Livni devlet için tehlikelidir" şeklindeki suçlamalarına tepki gösteren Livni, "Netanyahu şahsımı suçlamak için herhangi bir yolu kullanmakta tereddüt etmez" ifadesini kullandı.

İsrail'de seçim barajının yüzde 2'den yüzde 3,25'e çıkarılması sonucu küçük partilerin meclise girmesi zorlaşmıştı. Eski Adalet Bakanı ve Hatnua Partisi lideri Tzipi Livni ile İşçi Partisi Genel Başkanı İzak Herzog da seçimlere "Siyonist Kamp Partisi" adı altında ortak katılacaklarını açıklamıştı.

 

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?