banner39

banner35

Lübnan'da Türk bayrağı yakan Ermenilere ne olacak?

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Lübnan hükümetinden, 24 Nisan'da Ermeni gruplarca başkent Beyrut'ta düzenlenen gösterilerde Türk bayrağını yakanlardan hesap sorulmasını istedi

Ortadoğu 30.04.2019, 07:39
Lübnan'da Türk bayrağı yakan Ermenilere ne olacak?

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 24 Nisan'da Ermeni bazı gruplar tarafından düzenlenen gösteriler sırasında Türk bayrağının yakılmasına ilişkin Başbakan Saad el-Hariri'ye bir mesaj gönderdi.

Öte yandan Türkiye-Lübnan dostluk derneklerinden oluşan "Lübnan Türk Forumu" temsilcileri, Türk bayrağına karşı yapılan saygısızlığa tepkilerini dile getirmek üzere Türk Büyükelçiliğine dayanışma ziyaretinde bulundular.

Forum temsilcileri, bu tür provakatif eylemlerle Türkiye ve Lübnan arasındaki dost ve kardeşliği bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini belirttiler.

Büyükelçi Çakıl bu ziyaretten dolayı son dereceme memnun kaldıklarını dile getirerek, Türkiye'nin dost ülke Lübnan'la ilişkilerine çok önem verdiğini kaydetti.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bir grup Ermeni 24 Nisan'da düzenledikleri gösteriler sırasında Türk bayrağı yakmıştı. Bunun üzerine Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği ve ülkedeki Türkmen toplumu, Beyrut'taki Mardinlileri temsil eden dernekler ile bazı siyasi yetkililer peş peşe kınama açıklamaları yapmıştı.

Yorumlar (3)
bekleyancargeliyor 3 yıl önce
Hangi ülkenin bayrağı olursa olsun böyle bir saygısızlık yapılmamalı.
mehmet 3 yıl önce
şerefsizler
Emircan 2 yıl önce
Adiler şerefsizler
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?