banner39

Lübnan, esir alınan askerlerini kurtarmaya çalışıyor

Lübnan, geçtiğimiz haftalarda Suriye sınırında meydana gelen çatışmalar sırasında IŞİD ve El Nusra tarafından rehin alınan asker ve polislerini kurtarmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor

Ortadoğu 13.08.2014, 20:08 13.08.2014, 20:08
Lübnan, esir alınan askerlerini kurtarmaya çalışıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rehin alınan Lübnan asker ve polislerinin serbest bırakılmasına yönelik çabalar sürüyor. Görüşmeler, şu aşamada ya aracılar ya da Skype üzerinden yürütülüyor.

Lübnan'ın Ennahar gazetesine göre, silahlı grupla doğrudan bir bağlantı kurulmadı. Gazeteye konuşan bir güvenlik yetkilisi sorunun kısa sürede halledileceğe benzemediğini kaydetti.

Yetkili, ''Devlet, yargı sistemini tehlikeye atacak bir şekilde mahkumların rehineler karşılığında serbest bırakılmasını kabul edemez'' ifadelerini kullandı. 

Bölgeden gelen son bilgilere göre IŞİD ve El Nusra'nın, aralarında Rumi hapishanesinde bulunan El Kaide mensuplarının da olduğu mahkumların serbest bırakılmasını istediği kaydediliyor. Lübnan Başbakanı Temmam Selam ise rehin alınan Lübnan asker ve polislerinin kurtarılması için Türkiye ve Katar'dan yardım istemişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?