banner39

Lübnan, esirler için fidye ödeyecek

Lübnan'ın, El Nusra'nın elindeki esirleri için hem fidye ödemeyi hem de karşılığında bazı mahkumları serbest bırakmayı kabul ettiği ifade ediliyor

Ortadoğu 25.02.2015, 11:22 25.02.2015, 11:22
Lübnan, esirler için fidye ödeyecek

Lübnan'ın, El Nusra Cephesi'nin elinde esir olan asker ve polislerini kurtarmak için gruba fidye ödemeyi ve karşılık olarak Lübnan asıllı bazı mahkumları serbest bırakmayı kabul ettiği kaydediliyor.  

El Nusra'nın elindeki Lübnanlı polis ve askerler karşılığında hem para ödeneceği hem de El Nusra üyesi ''Lübnanlı'' mahkumların serbest bırakılacağı belirtildi. Lübnan İç Güvenlik Şefi Abbas İbrahim'in de hem Katar hem de Türkiye'yi ziyaret etmeyi istediği, Katar'dan para Türkiye'den ise değiş tokuş için destek talebinde bulunacağı kaydedildi.

En Nahar gazetesi ise İbrahim'in Türk yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiğini ve bunun rehine krizinin sona ermesi noktasında çok önemli olduğunu yazdı. Gazeteye göre, para Katar'dan gelecek, örgütün güvenlik güçleri mensupları karşısında serbest bırakılmasını istediği mahkumlar ise Türkiye'ye gönderilecek. Ancak bu anlaşmanın IŞİD'in elindeki esirleri kapsamadığı belirtiliyor. 

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?