banner39

Lübnan, kendini İsrail'le savaşta görüyor

Lübnan Başbakanı Mikati, ülkesinin kendisini İsrail’le savaş halinde gördüğünü dile getirerek İsrail tehlikesini hatırlattı

Ortadoğu 01.10.2011, 16:44 01.10.2011, 16:44
Lübnan, kendini İsrail'le savaşta görüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan Başbakanı Necib Mikati, ülkesinin kendisini İsrail’le savaş halinde gördüğünü belirterek İsrail’le yeni bir savaş ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Amerika’da yayımlanan Wall Street Journal gazetesine demeç veren Lübnan Başbakanı Necib Mikati, yeni bir İsrail Lübnan savaşı konusunda değerlendirmelerde bulunarak, “Lübnan, böylesi bir senaryonun önlenmesinden yana ise de şunu unutmamak gerekiyor ki 2006 yılındaki 33 günlük savaş, bir ateşkesle durdurulmuştur” dedi.

Ülkesinin kendisini halen İsrail’le savaş halinde gördüğünü belirten Başbakan Necib Mikati, yeni bir savaşın ihtimal dahilinde olduğunu ifade etti.

Suriye’de yaşanan gelişmelere de değinen Lübnan Başbakanı Mikati, “Suriye’deki huzursuzluklar, Lübnan’ın istikrarsızlaştırılması ve Ortadoğu’nun daha fazla yıkıma uğraması tehlikesin arttırıyor” dedi.

Suriye’de yaşanacak herhangi bir toplumsal patlamanın bölgeselleşeceği uyarısını yapan Mikati, Suriye’de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Lübnan’ın çok hassas bir konumda bulunduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?