banner15

Lübnan'da Emel-Hizbullah görüşmesi

Lübnan’da faaliyet gösteren Emel hareketi ve Hizbullah liderleri bir araya gelerek Lübnan’daki siyasî gelişmeleri ve Suriye’de meydana gelen olayları görüştü

Lübnan'da Emel-Hizbullah görüşmesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de yaşanan olaylara karşı hükümetin sessiz kalmakla eleştirildiği Lübnan'ın Şii partileri Emel ve Hizbullah, Suriye'yi görüştü. Görüşme sonunda bir açıklama yapan partiler, Suriye'deki olayların "bir komplo olduğunu" savundu.

Lübnan’daki siyasî gelişmelerin konu alındığı görüşmede Suriye’de meydana gelen olaylar da gündeme alındı.

Lübnan’ın Nebatiye bölgesinde gerçekleştirilen görüşme sonrası yapılan ortak basın toplantısında Lübnan’da mevcut siyasî sorunlar ile ilgili ortak hareket etme kararı alındığı ifade edildi.

Açıklamada, Suriye’de gerçekleştirilen komplolara da dikkat çekilirken; Emel ve Hizbullah olarak bu komploların karşısında olacakları açıklandı.

İsrail ile ilgili de açıklama yapıldı ve Lübnan’ın ordu, direniş ve halk olarak İsrail’e karşı ortak hareket etmesi gerektiği çağrısı yapıldı.

HİZBULLAH: MUHALEFET LÜBNAN'I DÜŞÜNSÜN

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Kassam Lübnan partilerine çağrı yaparak, Şiiler ile uğraşmamalarını dile getirdi.

Ayrıca Kassam, siyasi partilerin kendi parti menfaatlerini değil; halkın ve Lübnan'ın menfaatlerini düşünmesi gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 16:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35