banner15

Lübnan'da patlama: 1 ölü

Lübnan'ın yol kenarında bombanın patlatılması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Lübnan'da patlama: 1 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Lübnan'ın kuzeyinde askerlerin geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın patlatılması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Lübnan Ulusal Haber Ajansı ülkenin kuzeyinde askerlerin geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın patlatıldığını duyurdu. Suriye sınırına yakın Arsal kasabasının yakınlarındaki patlamada, Lübnan askerlerinden birinin öldüğü, diğerinin ise yaralandığı belirtildi.

Öte yandan ordunun patlamadan kısa bir süre sonra militanların bulunduğu bölgeleri bombaladığı ifade edildi.

Patlama sonrası ordunun bölgeyi güvenlik çemberine aldığı ve takviye birliklerin ulaşmasıyla beraber bölgede operasyonlara başladığı belirtildi.

Lübnan'ın Suriye sınırındaki Arsal kasabasında Lübnan ordusu ile Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında çatışmalar yaşanıyor. 

Arsal kasabasında 2014 yılında ordu birlikleri ile Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında günlerce devam eden çatışmalarda 17 Lübnan askeri ölmüş, 86'sı yaralanmış, çok sayıda asker de rehin alınmıştı. Askerlerin bir kısmı serbest bırakılırken, 4'ü ise öldürülmüştü. Halihazırda, IŞİD'in elinde ise 9 Lübnan askeri rehin bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48