banner15

Lübnan'daki bombalı saldırılara kınama

Arap Birliği Genel Sekreteri Arabi, Hamas Siyasi Büro Başkanı Meşal ile yardımcısı Heniye, Lübnan Başbakanı Selam'ı arayarak dünkü saldırıları kınadı

Lübnan'daki bombalı saldırılara kınama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve yardımcısı İsmail Heniye, Lübnan Başbakanı Temmam Selam'ı arayarak dünkü saldırıları kınadı.

Temmam Selam'ın basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Arabi'nin görüşmelerinde "terörist eylemi" şiddetle kınadığı, Lübnan hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde olduklarını ifade ettiği belirtildi.

Halid Meşşal ile de bir telefon görüşmesi yapıldığı aktarılan açıklamada, Meşal'in "terörist saldırıda" hayatını kaybedenler için taziye dileklerinde bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Saldırının gerçekleştiği yer, düzenleyenlerin sadece Lübnan'a zarar vermeyi hedeflemediğini, Filistinliler ve Lübnanlılar arasına fitne tohumu ekmek istediğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" ifadelerine yer verilen Meşal'in Lübnanlılara birlik çağrısı yaptığı belirtildi.

Hamas Siyasi Büro Yardımcısı İsmail Heniye'nin de Selam'ı arayarak yaşamını yitirenler için başsağlığı dilediği kaydedilen açıklamada, Heniye'nin ayrıca teröre karşı mücadelesinde kendisinin ve Filistin halkının Lübnan halkının yanında durduğunu söylediği belirtildi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki Hizbullah'ın kontrolü altında bulunan Dahiye bölgesinde dün akşam meydana gelen çifte intihar saldırısında 43 kişi ölmüş, 200'den fazla da kişi de yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 19:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35