banner15

Lübnan'daki saldırılar intiharcı bir grup tarafından yapılmış

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Dahiye bölgesinde gerçekleştirilen intihar saldırılarının arkasında "büyük bir intihar hücresi" olduğu bildirildi.

Lübnan'daki saldırılar intiharcı bir grup tarafından yapılmış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsmini açıklamak istemeyen bir emniyet yetkilisi, başkent Beyrut'un güneyindeki Dahiye bölgesinde meydana gelen saldırıların 5 kişilik bir intihar grubu tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, "Toplanan deliller ve gözaltına alınan şüpheliler, saldırının bir tek terör hücresi tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"Emniyet güçleri olarak ilk defa 5 kişiden oluşan büyük bir intihar hücresiyle karşılaştıklarını ve bunun endişe verici olduğunu" söyleyen yetkili, patlamalarda 2 kişinin öldüğünü, şüphelilerden İbrahim el-Cemel'in gözaltına alındığını ve 2'sinin ise kaçmayı başardığını aktardı.

Yetkili, ayrıca Beyrut'taki Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen Dahiye bölgesinin hedef alınmasıyla, yakındaki Filistin Mülteci Kampı'ndakiler ile Şiiler arasında yeni bir krizin oluşmasının amaçladığını dile getirdi.

Beyrut'un güneyinde bulunan Dahiye bölgesindeki Burc el-Baracne Mahallesi'nde 12 Kasım akşam saatlerinde iki intihar saldırısında 43 kişi ölmüş 200 den fazla kişi yaralanmıştı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 20:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35