banner15

Lübnan'daki saldırıyı Azzam tugayları üstlendi

Lübnan'da dün gece yarısına doğru bir bombalı saldırı meydana geldi. Saldırıda bir güvenlik görevlisi hayatını kaybederken saldırıyı Abdullah Azzam tugayları üstlendi

Lübnan'daki saldırıyı Azzam tugayları üstlendi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Lübnan'nın başkenti Beyrut'taki askeri kontrol noktasına, bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında 25 kilogram patlayıcı madde kullanıldığı bildirildi.

Lübnan ordusunun yaptığı yazılı açıklamaya göre, başkentin güneydeki Dahiye semtinin ana girişlerinden, Tayyune askeri kontrol noktasında, dün gece 23:40'ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda 25 kilogram patlayıcı madde kullanıldı.

Saldırıyı Abdulah Azzam Tugayları üstlendi. El Kaide ile bağlatlı örgütten yapılan açıklamada, ''Hizbullah, Suriye'den çekilmediği sürece kendi mahellesinde güvende olamaycak'' denildi. Açıklamada Hizbullah'ın sadece "tekfirci" olarak adlandırdıkları gruplarla değil tüm Sünnilerle savaştığı iddia edildi.

Diğer taraftan Beyrut'ta para karşılığı sokakları izleyip elde ettiği bilgileri bazı gruplara aktardığı iddia edilen bir kişi yakalandı. Yetkililer yakalanan Suriye uyruklu kişinin para karşılığı muhbirlik yaptığını itiraf ettiğini açıkladı.

Trablus kentinde saldırılarla ilgili olarak gerçekleştirilen operasyonda aralarında bir üniversite profesörü ve öğrencilerinin de olduğu bir grup gözaltına alındı. Grubun silahlı bir örgütle bağlantısı olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 09:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48