Lübnan'dan Suriye'ye sınır ihlali uyarısı

Lübnan Cumhurbaşkanı Süleyman, Suriye Büyükelçisi'ni ''Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen sınır ihlalinin bir daha tekrarlanmamasını'' konusunda uyardı.

Lübnan'dan Suriye'ye sınır ihlali uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'ın, Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen sınır ihlali nedeniyle Suriye'nin Beyrut Büyükelçisi'ne olaydan duyduğu endişeyi dile getiren bir mesaj ilettiği bildirildi.

Mişel Süleyman'ın, Dışişleri Bakanı Adnan Mansur aracılığı ile Büyükelçi Ali Abdülkerim'e gönderdiği mesajda, ''Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen sınır ihlali konusunda duyduğu endişeyi ve bu olayın bir daha tekrarlanmamasını'' dile getirdiği belirtildi.

Suriye ordusunun geçtiğimiz pazar günü Lübnan'ın kuzeyindeki El-Kaa bölgesindeki muhaliflere ait evleri ateşe verip, sınıra mayın döşediği iddia edilmişti.

Öte yandan, düzenlenen Avrupa Birliği Konseyi'nde Lübnan'ın, Suriye'ye yönelik birleştirici tutumu övülürken, Konsey'in, Lübnan Hükümeti'ne, Suriyeli sığınmacılara gösterdiği hassasiyetten ötürü her zaman destek vermeye hazır olduğu kaydedildi.
    
  

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2012, 00:22
banner53
YORUM EKLE

banner39