banner39

Lübnan'ı geren suikast girişimi

Kuvvetleri Partisi lideri Semir Caca'ya suikast düzenlendi. Saldırıdan yara almadan kurtulan Caca, olayı siyasi bir mesaj olarak yorumladı

Ortadoğu 05.04.2012, 14:03 05.04.2012, 14:22
Lübnan'ı geren suikast girişimi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan Kuvvetleri Partisi lideri Semir Ca'ca;ya suikast düzenlendi. Saldırıdan yara almadan kurtulan Ca'ca, olayı siyasi bir mesaj olarak yorumlayarak, "Bu suikast Refik Hariri suikastı ile benzerlik arz etmektedir" dedi.

Lübnan Kuvvetleri Partisi'nin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Lübnan'daki 14 Mart'çı Lübnan Kuvvetleri Partisi lideri Semir Ca'ca'ya dün Beyrut'ta suikast girişiminde bulunuldu. Ca'ca'nın yara almadan kurtulduğu bildirildi.

Ca'ca, suikast girişimini şöyle anlattı:

"Gençlerle Maarab semtinde gezdiğim esnada iki el silah sesi duydum. Bunun üzerine yere yattım ve bir müddet öyle bekledim. Çok şükür gençler benden uzaktı ve kimse yaralanmadı. Hemen güvenlik güçlerine haber verdik.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri yaptıkları araştırmanın ardından bana, en az 1 kilometre mesafeden kanas tipi silahla ateş edildiği ve birden fazla silahın kullanılması ihtimalinin ağır bastığı bilgisini verdi."

Suikast girişiminin ardından güvenlik güçleri ve devlet kurumlarına da teşekkür eden Ca'ca, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu suikast girişimi Lübnan Eski Başbakanı Refik Hariri suikastına benziyor. Hariri'nin 2005 seçimleri öncesinde yaptığı faaliyetler nedeniyle Lübnan halkı onun etrafında kenetlenmeye başlamıştı ve o sırada suikast gerçekleşti.

Yeni bir suikastlar silsilesinin başında bulunuyoruz. Bu suikastlar Doha Anlaşması ile durmuştu ancak görünen o ki bugün yeniden o günlere dönüyoruz. Bu suikast girişimi boşa çıktı, ümit ediyorum ki diğer siyasi gruplar için de durum böyle olur."

Öte yandan ülkedeki tüm siyasi parti liderleri suikast girişimini kınayan açıklamalar yaparken, devlet başkanı Mişel Süleyman kapsamlı soruşturma talimatı verdi.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü