Lübnanlı rehinelere bayram izni

Kalamun'da Nusra tarafından bir sene önce rehin alınan askerlerden bazıları, Arsal kasabasında bayram dolayısıyla aileleri ile görüştürüldü

Lübnanlı rehinelere bayram izni

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nusra Cephesi, Lübnan'ın Suriye sınırında yaklaşık olarak bir sene önce kaçırdığı askerlerden bazılarına Ramazan Bayramı dolayısıyla aileleriyle konuşma izini verdi.

Nusra'nın Kalamun sorumlusu Ebu Malik et-Telli'nin bayram münasebetiyle yapmış olduğu çağrı üzerine bazı aileler, Bekaa ilindeki Durus beldesinden 3 araçla, yanlarında herhangi bir elektronik cihaz bulunmaksızın hareket ederek, kaçırılmış olan yakınlarıyla Arsal kasabasında görüştü. Ailelerin yola çıkmadan önce yanlarına gıda malzemesi aldığı görüldü. Kaçırılan askerlerin aileleri, ziyaretin detaylarına ve Nusra'dan nasıl davet aldıklarına ait bilgi vermedi.

Nusra Cephesi, bu gibi ziyaretlerde ses ve görüntü kaydı alıp daha sonra internet sayfasında yayınlıyor.

Lübnan'ın Suriye sınırındaki Arsal kasabasında önceki sene ağustos ayında ordu birlikleri ile Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında beş gün devam çatışmalarda 17 Lübnan askeri ölmüş, 86'sı yaralanmış, çok fazla sayıda asker de rehin alınmıştı. Askerlerin bir bölümü serbest bırakılırken, 4'ü ise öldürülmüştü.

Nusra Cephesi'nin elinde 17, IŞİD'in elinde ise 6 Lübnan askeri rehin yer alıyor .

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 18:53
banner53
YORUM EKLE

banner39