Malula'da manastırı saldırıdan muhalifler korudu

Suriye'deen eski Hristiyan topluluğun yaşadığı Malula Kasabasında manastırın rahibesi, muhaliflerin manastırı Esad'ın saldırısına karşı koruduğunu söyledi

Malula'da manastırı saldırıdan muhalifler korudu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Şam'ın kuzeyindeki Malula kasabasında rejim güçleri tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlen saldırılarda muhaliflerin Manastırı koruduğu ortaya çıktı.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan ve hristiyanlığın en eski mabedlerinibn bulunduğu ve kadim hrisityan topluluğun yaşadığı yerlerden biri olan Malula'da Esad güçleri şiddetli saldırılarda bulundu. Bu arada kasabada bulunan Manastır'da kalan rahibeler muhaliflerin binayı ve kendilerini saldırılardan koruduğunu açıkladı.

Manastır'da kalan Sayef isimli rahibe, NYT'ye yaptığı açıklamada saldırı sırasında rahibelerin bir odada toplandığını ve korkuyla bekleştiğini söyledi. Rahşbe Sayef, muhaliflerin manastırı saldırılara karşı koruduklarını gördüklerini söyledi.

Gazeteye açıklama yapan bir muhalif ise Hristiyanlarla bir sorunlarının bulunmadığını, bin yıldır birlikte yaşadıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 17:30
banner53
YORUM EKLE

banner39