Meclis Başkanı Çiçek'ten 'işkence' tepkisi

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Suriye'deki işkence görüntüleri için, "21. yüzyılda görmeyi hiç arzu etmediğimiz, vahşetin, zulmün her türlüsünün bölgemizde, Suriye'de işlendiğinin en somut kanıtlarından birkaç tanesi" ifadesini kullandı

Meclis Başkanı Çiçek'ten 'işkence' tepkisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Suriye'de savaş suçu belgelerine ilişkin, "Vahşetin, zulmün her türlüsünün Suriye'de işlendiğinin en somut kanıtlarından birkaç tanesi" dedi.

Suriye'de savaş suçu belgeleriyle ilgili Çiçek, NTV'de katıldığı programda, "21. yüzyılda görmeyi hiç arzu etmediğimiz, vahşetin, zulmün her türlüsünün bölgemizde, Suriye'de işlendiğinin en somut kanıtlarından birkaç tanesi" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin burada vahşet işlendiğini bildiğini, bununla ilgili demeç verildiğini, toplantılar yapıldığını belirten Çiçek, şunları kaydetti:

"Ancak sonuçta değişen bir durum olmadı. Medeni dünya bir maç seyreder gibi bu vahşeti seyretti. Şu gün mü, bu gün mü toplantı yapılsın, kimler çağrılsın çağrılmasın, bir bildiri yayınlanacak bir hafta müzakeresi sürüyor... Anadolu'da bir söz vardır 'göle su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlayacak...' Göle su gelip medeni dünya kılını kıpırdatıncaya kadar insanlar ölmeye devam ediyor. Suriye'de suçun her türlüsü işlendi. Birileri bunu halen kabul etmiyorsa bu suça iştirak ediyor demektir. 150 bine yakın insan katledildi. Son olarak 'kimyasal silah kullanılması yasak, kimyasal kullanmayın da birbirinizi nasıl öldürürseniz öldürün' denildi. Böyle bir dünya olabilir mi?"

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 13:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35