banner39

Medvedev: Batı züccaciye dükkanındaki fil gibi

Medvedev, batının Ortadoğu'da züccaciye dükkanına giren fil gibi her ülkeyi perişan ettiğini söyledi

Ortadoğu 04.08.2013, 14:22 04.08.2013, 14:22
Medvedev: Batı züccaciye dükkanındaki fil gibi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Orta Doğu konusunda bazı Batı ülkelerini züccaciye dükkanına giren file benzetti. Medvedev, "Züccaciye dükkanına giren fil gibi ortalığı dağıtıp sonra ne yapacaklarını bilmiyorlar." dedi.

Russia Today televizyonuna röportaj veren Dmitri Medvedev, gündeme dayalı bazı önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecinin, 'Batı bilerek toplumları birbirine düşürüyor ve geri dönülmez noktaya getiriyor' söylemiyle hemfikir kalan Medvedev, "Bizim Batılı partnerlerimiz züccaciye dükkanına giren fil gibi davranıyorlar. Ortalığı dağıtıp sonra ne yapacaklarını bilmiyorlar." diye konuştu. Batının yaptığı analizler karşısında şaşkına döndüğünü söyleyen Medvedev, "Açıkça söyleyecek olursak, Arap baharı Arap dünyasına ne verdi? Özgürlük mü? Kısmen. Birçoğunda kan akmaya devam ediyor, durmadan yönetim değişiyor, sonu olmayan huzursuzluklar." şeklinde konuştu.

Medvedev'e göre bazı ülkeler kendi çıkarları doğrultusunda ve özgürlük, insan hakları vaadiyle kaba kuvvetle ülkelerin politik sistemlerini bozarak kendilerine yaranabilecek rejimler kurdular. Medvedev, "Irak'ta her gün onlarca kişi öldürülüyor. Libya paramparça edilmiş, Kaddafi'nin başına gelenleri söylemiyorum bile. Suriye savaş sınırında. Onların iç işine karışılması durumunda istikrarsız bir ülkede daha doğabilir." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?