banner15

Megh kasırgası mağdurlarına yardım ulaştı

İnsani yardım malzemesi taşıyan 2 Suudi Arabistan uçağı Sokotra adasına ulaştı

Megh kasırgası mağdurlarına yardım ulaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsani yardım malzemesi taşıyan 2 Suudi Arabistan uçağının,Yemen'in güneyinde, Hint Okyanusu'nda yer alan Sokotra adasına ulaştığı bildirildi.

Sokotra Uluslararası Havalimanı kaynaklarından alınan bilgiye göre, adayı 3 gün önce vuran Megh Kasırgası'nın ardından havalimanına ilk kez insani yardım taşıyan 2 Suudi Arabistan uçağı iniş yaptı.

Uçakların, adanın yanı sıra Hadramevt, Al-Mehre ve Şebve illerini de vuran Chapala ve Mehg kasırgalardan etkilenenler için Kral Salman İnsani Yardım ve İmdat Merkezi tarafından gönderilen battaniye, yatak ve çadır gibi insani yardım malzemeleri taşıdığı belirtildi.

Yemen'i geçen hafta etkisi altına alan ve 2'si çocuk 8 kişinin ölümünün yanı sıra 44 bin kişinin yerinden olmasına neden olan Chapala Kasırgası'nın ardından başlayan Megh Kasırgası, Sokotra adasında etkisini göstermeye başlamıştı. Hızı saatte 162 kilometreye varan Megh Kasırgası nedeniyle şu ana kadar 3'ü çocuk toplam 13 kişi yaşamını yitirdi.

Yemen resmi haber ajansı SABA'da 4 Kasım'da yer alan habere göre, Umman'ın Chapala Kasırgası'ndan etkilenen Sokotra adası halkı için gönderdiği 54 ton insani yardım taşıyan 3 uçak, Sokotra Havalimanı'na ulaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 21:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35