banner15

Mehdi Ordusu'ndan işgalcilere sekiz saldırı

Mehdi Ordusu'nun Irak'ın 6 vilayetinde Amerikan kuvvetlerine karşı Katyuşa roketleri, havan topları ve yollara yerleştirilen bombalarla 8 saldırı düzenlendiği belirtildi.

Mehdi Ordusu'ndan işgalcilere sekiz saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'taki Mehdi Ordusu, geçen hafta bu ülkedeki Amerikan kuvvetlerine karşı 8 saldırı düzenlediğini duyurdu.

Mukteda El Sadr'a bağlı milis kuvvet olan Mehdi Ordusu'nun ''Vaad Edilmiş Gün'' adlı tugayından yapılan açıklamada, Irak'ın 6 vilayetinde Amerikan kuvvetlerine karşı Katyuşa roketleri, havan topları ve yollara yerleştirilen bombalarla 8 saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırıların, 9-15 Ağustos günleri arasında Bağdat, Basra, Misan, Diyala, Kerkük ve Salahaddin vilayetlerinde düzenlendiği, Amerikan askeri konvoyları ve üslerinin yanı sıra Bağdat'ın merkezinde bulunan Yeşil Bölge içindeki ABD Büyükelçiliğinin hedef alındığı kaydedildi.

Açıklamada, Irak'tan son Amerikan askeri çekilinceye kadar silahlı saldırıların süreceği tehdidi de yer aldı.
Söz konusu grup geçen ay da Amerikan kuvvetlerine karşı 16 saldırı düzenlemişti.

Mukteda El Sadr, 8 Ağustos'ta, Amerikan kuvvetlerinin silahlarıyla birlikte Irak'tan tamamen ayrılmaması halinde, Amerikan askeri üslerini ve askeri eğitmenleri hedef alacaklarını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan alp
hakan alp - 8 yıl Önce

sayın editör bu hareket 9 yıldır devam eden işgale hiç bir tepki göstermedi. ama şimdi işgalciler çekileceği zaman hemen bu tür haberlerle sanki kendileri kovmuş gibi mirasa konmak akan kanlardan nemalanmak istiyorlar. lütfen bu konudaki haberlere dikkat ediniz. en azından kaynak belirtiniz. Sadr ABD'nin Irak'taki parlementosuna giren Sistani'de ABD'ye para karşılığında fetva veren kişi değil mi?

banner39

banner36

banner37

banner35