banner39

Mehmet Öz Netanyahu ile de görüşecek

Haaretz Gazetesi İsrail'i ziyaret eden Doktor Mehmet Öz'ün Netanyahu ile görüşerek Türkiye ile ilişkilerin onarılmasına yardımcı olacağını yazdı

Ortadoğu 02.08.2013, 09:03 02.08.2013, 09:03
Mehmet Öz Netanyahu ile de görüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'i ziyaret eden Türk asıllı meşhur doktor Mehmet Öz İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile de görüşecek.

İsrail'in Haaretz gazetesi, "Amerika'nın en ünlü doktoru" olarak nitelediği Dr. Mehmet Öz'ün İsrail ziyareti sırasında Netanyahu ile buluşacağını yazdı. Gazete, görüşmelerde İsrail-Türkiye ilişkilerinin ele alınmasın beklendiğini iddia etti ve Öz'ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile olan yakın ilişkileri olduğunu velirtti.

Netanyahu'nun Mehmet Öz tarafından yapılan TV programı Dr. Oz Şov'un hayranı olduğunu yazan Haaretz gazetesi, eşi ve çocukları ile birlikte İsrail'i ziyaret eden Mehmet Öz ile yaptığı röportajı da yayımladı.

Mehmet Öz'ün İsrail ziyaretinin ünlü Amerikan hahamı Spmuley Boteach tarafından düzenlendiği belirten Haaretz, haberinde "Öz'ün Benyamin Netanyahu ile bir araya gelmesi öngörülüyor ve Boteach, Öz'ün Netanyahu'ya Türkiye ile ilişkileri onarmaya yardımcı olabileceğini söyledi" diye yazdı.

Boteach ayrıca, Mehmet Öz'ün İsrail'in ardından Türkiye'ye gideceğine dikkat çekerek, "Bu nedenle inanıyorum ki Netanyahu onunla İsrail'in Türkiye ile ilişkileri konusunda önemli bir görüşme yapacak. Mehmet bir diplomat değil ama çok ağırlığı var. İlişkilerin düzelmesine yardımcı olabilir" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?