banner15

Mekke'nin 65 kilometre uzağında füze imha edildi

Suudi Arabistan, Mekke'ye 65 kilometre uzaklıkta Yemen'den ateşlenen bir balistik füzeyi havada imha ettiğini açıkladı

Mekke'nin 65 kilometre uzağında füze imha edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Yemen'den Suudi Arabistan'a atılan füzeyi Mekke'ye 65 kilometre mesafedeki bir bölgede imha ettiği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Koalisyon Güçleri Komutanlığı, Yemen'in Sada vilayetinden Mekke yönüne atılan füzeyi, kente 65 kilometre mesafedeki bir bölgede imha ettiklerini duyurdu.

Füzenin, hava savunma sistemi tarafından engellendiği belirtilen açıklamada, olayda herhangi bir kaybın yaşanmadığı kaydedildi.

Yemen'de ayaklanan Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana başta olmak üzere birçok bölgede kontrolü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 09:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalancılara Lanet
Yalancılara Lanet - 2 yıl Önce

Yemenli müşterek güçler, Cidde’de bulunana Melik Abdulaziz havaalanına yerli yapımı bir balistik füze fırlattıklarını bildirdiler ve aynı zamanda Yemen savunma bakanlığı fırlatılan füzenin hedefe tam isabet ettiğini ve ağır hasar oluşturduğunu bildirdiler.Yemen kaynakları, Arabistan medyasının, füzenin Mekke’ye fırlatıldığına dair iddialarını yalanladılar ve böyle yalanlara sığınmanın amacının İslam, Arap ve bölge ülkelerini yanıltarak Yemen halkına yapılmış kanunsuz zalim saldırıları haklı gö

banner39

banner36

banner37

banner35