banner15

Mescid-i Aksa'da son Cuma hazırlığı

Filistinliler Ramazan’ın son cumasını eda için Mescid-i Aksa’ya akın ederken; bugün 30 bin kişiye iftar verileceği açıklandı

Mescid-i Aksa'da son Cuma hazırlığı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinliler Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak için hazırlıklar yapıyor. Bir yandan otobüslerle halk cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya gelirken; diğer yandan da 30 bin kişilik iftar için hazırlıklar yapılıyor.

30 BİN KİŞİYE İFTAR

El Aksa Müessesesi ekiplerinin bugün Mescid-i Aksa'da 30 bin kişiye iftar ve sahur yemeği dağıtmak için hazırlık yaptığı bildirildi.

El Beyarık Müessesesi'nin de Mescid-i Aksa'ya gidecekler için 300 otobüs kaldıracağı ve Kudüs'teki vakıfların Ramazan ayının son Cuma namazı için Kudüs dışından gelecekleri karşılamak üzere tüm hazırlıkları tamamladığı ifade edildi.

CUMA NAMAZINI MESCİD-İ AKSA’DA KILMA ÇAĞRISI

El Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Mescid-i Aksa'ya ulaşma imkanı olan tüm Filistinlilerden yarın Ramazan ayının son Cuma namazı için Mescid-i Aksa'ya gitmelerini istedi.

El Aksa Müessesesi, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistinlilere ayrıca Ramazan ayının yirmi yedinci gecesini de Mescid-i Aksa'da geçirmeleri çağrısında bulundu.

El Aksa Müessesesi yayınladığı bildiride şöyle dedi: "1948'de işgal edilen topraklarda, Batı Yaka'da ve Kudüs'te yaşayan ve Mescid-i Aksa'ya ulaşma imkanı olan tüm kardeşlerimizi kadın-erkek, yaşlı-çocuk Mescid-i Aksa'ya gitmeye davet ediyoruz. Mescid-i Aksa sizi çağırıyor. Bu mübarek günlerde onun çağrısına kulak verin. İşgal güçleri tarafından kuşatılan Mescid-i Aksa size sesleniyor ve yardım istiyor. Ona yardıma koşun ve işgalciye Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün yalnız olmadığı mesajını verin."

İSRAİL İSE CUMA’YA HAZRILANIYOR!

Filitinliler Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya akın ederken İsrail yönetimi de Cuma namazı öncesi hazırlıklara başladı. İsrailli askerler Mescid-i Aksa’nın belirli bölgelerine kontrol noktaları oluşturarak geçişleri kontrol ediyor. Filistinliler Ramazan’ın son cuması için hazırlıklar yaparken; İsrail’de kentin dört bir yanında önlemler alıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 12:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35