Mesut Barzani'nin Ankara'daki ilk durağı MİT

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Musul bugün Ankara'ya geldi. Ziyareti, Musul tartışmalarına denk gelmesi açısından önem taşıyan Barzani, ilk olarak MİT müsteşarıyla görüştü

Ortadoğu 09.12.2015, 13:51 09.12.2015, 16:35
Mesut Barzani'nin Ankara'daki ilk durağı MİT

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani Ankara'ya geldi. Barzani, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile görüşmesi sonrasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile biraraya geldi

IKBY Başkanı Barzani, Ankara'daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davuoğlu ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun karşıladığı Mesud Barzani akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile daha sonra da Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla biraraya gelecek. Barzani'nin heyetinde Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin ve Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi de yer alıyor.

HDP GÖRÜŞME TALEP ETTİ

Öte yandan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Ankara Temsilcisi Ömer Mirani, HDP’nin Barzani’yle görüşme talebinde bulunduğunu açıkladı. Mirani, “Diğer bazı Kürt gruplar da başvurdu. Ancak ne zaman görüşüleceğine dair kesin bir şey söyleyemiyoruz” dedi. IKBY Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin ise, görüşmelerin henüz teyit edilmediğini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?