banner39

Mihrac Ural'ın fetvacısı ÖSO'nun elinde

Banyas katliamının fetvasını verdiği iddia edilen, Mihrac Ural'ın fikir babası Bedir Vehib Gazal yakalandı

Ortadoğu 06.08.2013, 15:43 06.08.2013, 17:16
Mihrac Ural'ın fetvacısı ÖSO'nun elinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Banyas Katliamı'nın fetvasını verdiği iddia edilen, Reyhanlı saldırısında ismi geçen ve Acilciler lideri Mihrac Ural'ın fikir babası Bedir Vehib Gazal'ı yakaladı.

Suriye rejimi ile Mihrac Ural'a bağlı güçler tarafından gerçekleştirilen Banyas katliamında yüzlerce çocuk ve kadın öldürülmüş, binlerce insan Banyas bölgesini terk etmek zorunda bırakılmıştı.

MİHRAC URAL, HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI YAPTI

Bedir Vehib Gazal'ın yakalanmasının ardından THKP-C Acilciler örgütünün eski liderlerinden Mihrac Ural, Hatay halkını isyana çağırdı.

Mihrac Ural, Vehib Gazal'ın tutuklanması hakkında kendi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

''Şeyhimiz Bedir Vehib Gazal'ın Kadir gecesi dini görevlerini yerine getirmek üzere gittiği köye ÖSO ve Nusra Cephesi baskın düzenlemiştir. Şeyhin esir düştüğü Baruda köyü, Lazkiye'nin Slinfi nahiyesinin bir köyüdür. Bu köy eli kanlı şebekelerin denetledikleri bölgeye tam sınırdır. Şeyh, hayatında hiç bir siyasi ya da askeri süreçte yer almayan inanç sorumluluğunda olan bir şeyhtir. Mukaveme Suriye önderlerinden olan ve benimle sık sık fotolarda görülen şeyh Muvaffak Gazal'ın amcası oğludur.

Şeyhimiz esir ve işkence atındadır. Esaretini sona erdirmek için Antakyalı hemşerilerime çağrımı yapıyorum.

Antakya'da serseri mayın gibi dolaşan ÖSO ve Nusra Cephesi önde gelenlerinden kim olursa ve kaç kişi olursa rehin alınıp şeyhimizin esaretine son vermek çok daha kısa bir yol olacaktır. Herkes şuna inansın artık bu bölgede tüm süreçler ortaktır. Kimse dikenli tellerle ortaya konan uydurma sınırlarla aynı halkın acılarını ikiye bölemez. Bu acı tektir ve bunun gerekleri de ortak bir yolla yerine getirilmelidir.

Antakya'nın onurlu gençleri mesajım açık bunu yerine getirecek yürekli insanlarımızın olduğunu biliyorum. Biz savaşın orta yerindeyiz her şeyi ortaya koyarak şeyhimizi kurtaracağız, ama bu aynı zamanda Antakyalıların da görevi ve sorumluluğudur.''

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?