banner15

Mihraç Ural'ın Twitter hesabından paylaşım yapıldı

Suriye'de öldürüldüğü belirtilen Mihraç Ural'ın Twitter hesabından akşam saatlerinde yazılan mesajlar sabah silindi

Mihraç Ural'ın Twitter hesabından paylaşım yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de öldürüldüğü iddia edilen, Reyhanlı katliamının zanlısı Mihraç Ural'ın Twitter hesabından atılan mesajlar şaşırttı.

Muhalif Ahraruş Şam, Mukaveme Suriye örgütü lideri Mihraç Ural'ın öldürüldüğünü iddia etmişti. Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberde ise 'Güvenlik kaynakları Suriye iç savaşında Esad rejimine hizmet eden milis güçlerin komutanlarından ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2013’te düzenlenen bombalı saldırının sanığı Mihraç Ural’ın, muhaliflerin saldırısında öldüğünü doğruladı" denilmişti.

Ural'ın örgütü geçen hafta yazılı bir açıklama yaparak 27 Mart gününden beri Ural'la irtibatlarının kesildiğini duyurmuş ancak ölüp ölmediğine dair herhangi bir bilgi vermemişti.

Sosyal medyayı çok sık kullanan Ural'ın Twitter hesabından dün akşam atılan bir mesaj ise bir anda kafaları karıştırdı. Ural'ın hesabından "Yalan ve kurgularınızın sevincini kursağınızda bırakacağım" yazıldı.

Ancak bu mesaj sabaha karşı silindi ve yerine "MUKAVEME SURİYİ'den AÇIKLAMA: 'Hiçbir dost kaygıya kapılmasın. Uygun koşulda en geniş açıklama yapılacaktır..!'' yazıldı.

Tweetlerin silinmesi Mihraç Ural hesabını takip edenler arasında şaşkınlığa neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 10:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48