Mısır başsavcısı bombalı saldırıda öldürüldü

Bu sabah saatlerinde aracının içinde bombalı saldırıya uğrayan Mısır başsavcısının öldüğü haberini ilk kez AFP duyurdu. Daha sonra Mısır TVleri de başsavcının ölüm haberini geçmeye başladılar

Mısır başsavcısı bombalı saldırıda öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır başsavcısı Hişam Bereket, bu sabah evinden adliye sarayına giderken aracının bulunduğu konvoya yapılan saldırı sonrası öldü. Haberi AFP duyurdu. Fransız Haber Ajansı, Mısırlı bazı bakanlara dayanarak verdiği haberinde, Bereket'in kaldırıldığı hastanede aldığı yaralardan dolayı öldüğünü açıkladı. Haber daha sonra Mısır TV'lerinde de acil olarak yer almaya başladı. 

Hişam Bereket, Mursi'nin casusluk davası hakkında "Ülke tarihindeki en büyük casusluk davası" açıklaması yapmıştı.

Hişam Bereket, 14 Temmuz 2013'te, Cumhuriyet Muhafızları Kışlası önündeki çatışmalarda 51 kişinin ölümüyle ilgili, Müslüman Kardeşlerin liderlerinden Muhammed Bedii'nin de aralarında olduğu 15 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı. Başsavcı Bereket, sanıkların mal varlıklarının da dondurulmasını da talep etmişti.

Reuters'ın haberine göre, Bereket'in evinden çıktığı sırada düzenlenen saldırıyı, daha önce adı fazla duyulmamış olan Giza Halk Direnişi isimli grup üstlendi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 16:30
banner53
YORUM EKLE

banner39