banner39

Mısır mahkemesi ölenlere bile idam cezası verdi...

Mısır'da bugün İhvan yetkililerine idam cezası veren mahkeme, hapishanedeyken vefat eden İhvan yetkilisi Ferid İsmail'i de 'idam' cezalandırdı. yine geçtiğimiz yıl İsrail'in Gazze katliamında hayatını kaybeden İzzeddin el Kassam Tugayları komutanlarından Raid Attar da idama mahkum edildi

Ortadoğu 16.05.2015, 13:56 16.05.2015, 17:09
Mısır mahkemesi ölenlere bile idam cezası verdi...

İslam Osmanoğlu/ Dünya Bülteni- Kahire

Mısır'da darbe ile görevden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi ve birçok İhvan yetkilisine idam cezası verildi. İdam cezası verilen isimler arasında vefat etmiş kişiler de bulunuyor. 

Mısır mahkemesi, tutulduğu hapishanede sağlığı kötüye gidince hastaneye kaldırılan ve iki gün önce hayatını kaybeden İhvan yetkilisi Ferid İsmail'e idam cezası verdi. 

Müslüman Kardeşler’in önemli isimlerinden Ferid İsmail tutulduğu zindanda sağlık durumunun kötüye gitmesin üzerine iki gün önce nakledildiği Kahire’nin batısındaki bir hastanede hayatını kaybetmişti. 

Mısır mahkemesinin idam cezasına çarptırdığı isimlerin arasında vefat etmiş bir isim daha bulunuyor. Mahkeme, geçtiğimiz yıl İsrail'in Gazze'ye saldırıları sırasında hayatını kaybeden İzzeddin el Kassam Tugayları Komutanı Raid el Attar'a da idam cezası verdi. 

İsrail'in öldürdüğü İzzeddin el Kassam Tugayları Komutanı Raid el Attar

19 YILDIR İSRAİL ZİNDANLARINDA TUTULAN SELAME'YE DE İDAM VERİLDİ

Mısır mahkemesi, 1996 yılından beri İsrail zindanlarında esir olan Filistinli esir Hasan Selame için Mısır, bugün, idam kararı verdi.

İsrail zindanlarında 19 yıldır esir olan Hasan el Selame

İHVAN VE HAMAS'TAN KINAMA

İstanbul'da bulunan Müslüman Kardeşler'in siyasi kolu Hürriyet ve Adalet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Amr Derrac, Mursi ve diğer Müslüman Kardeşler yetkilileri hakkında alınan kararları kınadı.

Reuters'a konuşan ve uluslararası toplumu harekete geçmeye çağıran Derrac, "Bu siyasi bir karar ve işlenmeye yakın bir cinayet suçunu teşkil ediyor. Bundan dolayı da uluslararası toplum tarafından durdurulmalı" dedi.

Hamas da Mursi ve diğer İhvan yetkilileri hakkında kararlara tepki gösterdi. Alınan kadarı 'içler acısı' olarak niteleyen Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, "Bu siyasi bir karardır ve Mıısr yargısına kara bir leke sürmüştür" ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?