banner39

Mısır polisi TRT bürosunu bastı

Mısır polisi, CHP heyetinin Kahire'de bulunduğu bir sırada, TRT Kahire bürosunu basarak arama yaptı, kamera, hard disk ve ışık gibi ekipmanlara ve arşive el koydu

Ortadoğu 10.09.2013, 21:37 11.09.2013, 09:30
Mısır polisi TRT bürosunu bastı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TRT Kahire ofisinde arama yapan Mısır güvenlik güçleri, eksik evrakları gerekçe göstererek ofis ekipmanlarından bazılarına el koydu.

TRT Kahire ofisi muhabirlerinden Semir Yorulmaz, 8 kişilik bir ekibin dün öğle saatlerinde ofise geldiklerini ve savcılıktan aldıkları talimat doğrultusunda arama yaptıklarını belirtti.

Ekibin, ofise girdiklerinde ilk olarak TRT Arapça Koordinatör Yardımcısı Mehmet Akif Ersoy'u sorduklarını ifade eden Yorulmaz, kendisinin yetkili olmadığını söyleyerek, ofisin avukatını çağırdığını dile getirdi.

Yetkisi bulunmadığı için istenilen belgeleri ekibe veremediğini aktaran Yorulmaz, eksik evrakları gerekçe göstererek kamera, hard disk ve ışık gibi ekipmanlar ile arşive el konulduğunu söyledi.

Ekibin ayrıca canlı yayın cihazı aradıklarını ve bu konuda sorular sorduğunu belirten Yorulmaz, hakkında zabıt tutulması için savcılığa götürülmek istendiğini ancak emniyet güçleriyle eksik evrakların tamamlanması konusunda anlaşılması sonucunda bundan vazgeçildiğini kaydetti.

Yorulmaz, hem ofis yönetiminin hem de Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği yetkililerinin gereken işlemlerin yapılması konusunda çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Yorumlar (1)
Hüsamettin ŞENER 9 yıl önce
Hayret,Türkiyedeki gerçek kuyruk ve düşükler mısıra gidince. Türkiyenin resmi haber kuruluşunu neden acaba bastılar... Ülkeleride azınlık hainler olduklarını isbatlamak içinmi...?Kıptilerde mısırda %12 lik azınlık hayinler olduklarını biliyoruz.www.depremerkenuyari.com
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?