banner15

Mısır-Rusya uçuşlarında yeni dönem

Mısır ve Rusya arasında geçen yıl Ekim ayında düşen Rus uçağı sebebiyle askıya alınan uçuşların önümüzdeki ay yeniden başlayacağı açıklandı

Mısır-Rusya uçuşlarında yeni dönem

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya, Ekim ayından itibaren Mısır ile hava bağlantılarının aşamalı olarak yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vardı.

Rus TASS ajansı Mısır'da yayınlanan Al-Masry Al-Youm gazetesine atıfta bulunarak, iki ülkenin, hava uçuşlarının aşamalı olarak yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vardığını bildirdi.

Rusya ile Mısır arasındaki hava uçuşları Kogalymavia şirketine ait bir uçağın 200'den fazla kişinin ölümü ile sonuçlanan terörist saldırısında düşmesinden sonra durdurulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde bir grup Rus güvenlik uzmanı Mısır'daki iki popüler tatil beldelerinden biri olan Hurgada'da hava alanında incelemelerde bulundu.

Mısır basını Sivil Havacılık Bakanlığının hava trafiğinin aşamalı olarak yeniden başlatılması konusunda bir anlaşma imzaladığını ve uçuşların Ekim ayında başlayacağını yazdı.

Habere göre, Kahire-Moskova arasındaki ilk uçuşlar Kahire uluslararası havaalanının yeni ikinci terminalinden yapılacak. Bu terminaldeki deneme uçuşlarının 28 Eylül'de yapılması planlanıyor. Daha sonra Moskova ve Mısır'ın Sharm el-Sheikh ve Hurghada şehirlerine düzenli uçuşların başlatılması öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 17:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35