Mısır Sina'da yeni çatışmalar

Mısır'da hükümet güçleri ile Sina Vilayeti isimli örgüt arasında çıkan çatışmalarda 8 Mısır ordusu askeri ve 20 örgüt üyesi öldü

Mısır Sina'da yeni çatışmalar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sina Yarımadası'nda Mısır silahlı kuvvetlerini hedef alan saldırılarda 8 askerin hayatını kaybettiği, çok sayıda askerin yaralandığı bildirildi.

Mısır resmi haber ajansı MENA'da yer alan habere göre, Kuzey Sina'da yer alan Şeyh Zuveyd bölgesinde kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler, askeri kontrol noktasına saldırı düzenledi. Saldırı sonucu 5 askerin yaşamını yitirdiği, çok sayıda askerin yaralandığı belirtildi.

Saldırının olduğu bölgeye, zırhlı araçlar ve tanklar eşliğinde ambulansların sevk edildiği kaydedildi.

20 ÖRGÜT ÜYESİ ÖLDÜ

Mısır ordu sözcüsü Muhammed Samir ise Şeyh Zuveyd'de askeri bölgeye rastgele atılan bir havan mermisi sebebiyle 3 askerin öldüğünü 4'ünün yaralandığını söyledi.

Hava destekli Mısır ordusunun El-Mehdiyye, Et-Tevme, Ez-Zevaraa bölgelerinde hala birçok mevziyi bombaladığını ifade eden Samir, "Silahlı kuvvetlerin, terör unsurlarının toplanma yeri olan Cebel el-Uleyka bölgesini hedef alması sonucu 20 terörist öldürüldü" ifadesini kullandı.

Samir, terör unsurlarına ait iki zırhlı aracın da saldırılar sonucu imha edildiğini kaydetti.

Öte yandan, IŞİD'in uzantısı olan Sina Vilayeti adlı örgüt sosyal paylaşım sitesi üzerinden, Şeyh Zuveyd kentindeki kontrol noktasını hedef alan söz konusu saldırıları üstlendiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 09:24
banner53
YORUM EKLE

banner39