banner39

Mısır uçakları Libya topraklarını bombaladı

Mısır savaş uçakları, Libya’nın iç kesimlerinden Mısır sınırına doğru ilerleyen Özgür Mısır Ordusu savaşçılarını bombaladı.

Ortadoğu 29.04.2014, 20:35 29.04.2014, 20:35
Mısır uçakları Libya topraklarını bombaladı

Dünya Bülteni Haber Merkezi

Mısır savaş uçaklarının 23 Nisan’da Özgür Mısır Ordusu olarak isimlendirilen silahlı grubun Libya’daki birimlerini bombaladığı bildirildi.

Ahram Kanada ve Vatan Gazeteleri, Libya’nın iç kesimlerinden Mısır sınırına doğru ilerleyen Özgür Mısır Ordusu savaşçılarının bombalandığını yazdı.

Vatan Gazetesi, savaşçıların Sellum sınırından değilde başka bir sınır kapısını kullanarak Mısır’a girmek istemesi üzerine üzerine müdahale edildiğini yazdı. Ancak tutuklama yapılıp yapaılmadığı belirtilmedi. Mısır Vatan Gazetesi Rus istihabartının uzaydan çekilen görüntüleri Mısır ile paylaştığını da yazdı. Libyalı bazı gençlerin söz konusu haberi internet sitelerinde yayınladığı belirtiliyor.

Son dönemde Mısır medyasında konuşan askeri uzmanlar Libya içerisinde konuşlanmış olan Mısır Özgür Ordusunun bulunduğu ve hava harekatının acilen yapılması gerektiğini savunmuştu.

Söz konusu silahlı şahısların Libyalı milisler olabileceği tahmin ediliyor. Gözlemciler, Mısır cunta yönetiminin iç düşmanın ardından bir de dış düşman oluşturma peşinde olduğunu belirtiyor.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?