Mısır'da 66 İhvan mensubuna daha gözaltı

Güvenlik güçlerinin İhvan liderleri ve yakınlarından 66 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi

Mısır'da 66 İhvan mensubuna daha gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır güvenlik güçlerinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyeleri ve yakınlarından 66 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Mısır'da ülke genelinde İhvan ile Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) üyelerine yönelik gözaltı operasyonları devam ediyor.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerinin ülkenin çeşitli kentlerinde düzenlediği baskınlarda, "şiddete teşvik etmek, gösterilerde kullanmak için ateşli silah bulundurmak, polis merkezleri ve kamu kurumlarına saldırmak" gibi suçlamalarla 66 kişi gözaltına alındı.

Kahire'de İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat el-Şatır'ın oğlu Saad "şiddet olaylarını kışkırtma" suçlamasıyla gözaltına alınırken, El-Buhayra'da 6, El-Garbiyye'de 4, Ed-Dekahliye'de 1, Eş-Şarkiyye'de 1, İsmailiyye'de 3, Süveyş'te 9, Beni Suveyf'te 24, El-Feyyum'da 1, El-Minye'de 2, Asyut'ta 2, Kına'da 2, Asvan'da 2, Kızıl Deniz bölgesinde 3 kişi gözaltına alındı.

Giza ilinin 6 Ekim bölgesinde Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Yürütme Kurulu Üyesi ve Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi liderlerinden Mahmud Amir'in, İskenderiye'de ise İhvan liderlerinden Muhammed el-Biltaci'nin eniştesi ve 3 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 18:17
banner53
YORUM EKLE

banner39