banner39

Mısır'da AA foto muhabiri yaralandı

İskenderiye'de Müslüman Kardeşler Teşkilatı binası çevresinde meydana gelen çatışmalarda, aralarında AA foto muhabiri Ahmed İsmail'in de olduğu 4 kişi yaralandı.

Ortadoğu 29.03.2013, 20:12 29.03.2013, 20:12
Mısır'da AA foto muhabiri yaralandı

Mısır'ın kuzeyindeki İskenderiye kentinde Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) binası çevresinde meydana gelen çatışmalarda, aralarında AA foto muhabiri Ahmed İsmail'in de olduğu 4 kişi yaralandı.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevi bırakmasını isteyen göstericilerin Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na ait binaya saldırması sonucu, ihvan mensuplarıyla göstericiler arasında çatışma çıktı. Çatışmada, AA foto muhabiri İsmail ve bir kişi ateşli silahla, 2 kişi ise taşla yaralandı.

Ellerinde kesici aletler taşıyan protestocular, gösteride molotofkokteyli de kullandı.

Öte yandan, göstericiler Kahire-İskenderiye tren istasyonunun olduğu bölgeye girerek seferlerin çift taraflı olarak aksamasına sebep oldu. Mısır Demir Yolları Heyeti Başkanı Hüseyin Zekeriya, göstericilerin İskenderiye'de istasyonun olduğu bölgeye girdiğini ve trenlerin geçişlerini engellediğini ifade etti. Zekeriya, protestocular sebebiyle trenlerin istasyona girmemesi talimatı verdiklerini belirtti.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?