banner39

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimine boykot çağrısı

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, Mısır halkına seçimleri boykot etmeleri için çağrıda bulundu

Ortadoğu 27.04.2014, 15:35 27.04.2014, 15:35
Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimine boykot çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da darbeye karşı faaliyet gösteren en önemli hareketler arasında yer alan Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, cumhurbaşkanlığı seçiminin boykot edilmesi çağrısı yaptı.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı makamının boş olmadığı ve o makamda hala askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın demokratik yolla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, "25 Ocak Devrimi'nden beri yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin yaşadığı sıkıntılar, yaralılar, mahkumlar ve tutukluları göz önüne alarak, bütün unsurlarıyla suç teşkil eden darbeyi meşrulaştıracak komediye (Cumhurbaşkanlığı seçimi) katılmıyoruz. Bu abes uygulamayı (seçim) boykot ediyoruz ve ülke içindeki ve dışındaki bütün Mısırlıları boykota çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 26-27 Mayıs tarihlerinde, ikinci turu ise 16-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?