banner39

Mısır'da darbe karşıtı 76 kişiye hapis cezası

Darbe karşıtı 76 kişi, izinsiz gösteri yaptikları ve polis merkezine saldırdıkları iddiasıyla 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı

Ortadoğu 27.04.2016, 22:40 28.04.2016, 08:20
Mısır'da darbe karşıtı 76 kişiye hapis cezası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da, izinsiz gösteri yaptıkları ve polis merkezine saldırdıkları iddiasıyla yargılanan 76 kişiye, 10'ar yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildiği bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şarkiyye ilindeki Zegazig Ceza Mahkemesi, "polis merkezine saldırmak" ve "izinsiz gösteri yapmak" suçlamalarıyla yargılanan darbe karşıtı 76 sanık hakkında 10'ar yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verdi.

Hüküm giyenler arasında geçen mayıs ayında tutuklu bulunduğu Akreb Cezaevi'nde şeker ve Hepatit C hastalıklarının ilerlemesine rağmen tedavisinin engellenmesi sonucu beyin felci geçirdikten sonra hayatını kaybeden Hürriyet ve Adalet Partisi yönetim kurulu üyesi Ferid İsmail'in de olduğu belirtildi.

Mısır'da demokratik şekilde seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimine yapılan askeri darbenin ardından çok sayıda darbe karşıtı ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) mensubu, terör olaylarını planlama ve şiddet olaylarına karışma gibi suçlamalarla yargılanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?